لطفا چند لحظه صبر کنید ...

گاردریل

گاردریل حفاظی است که در کنار و میان جاده ها استفاده میشود

علت استفاده از گاردریل

  1. جدا کننده جهت های مخالف خیابان ها و بزرگ راه
  2. جذب نیرو حاصل از ضربه و مانع خروج وسیله از جاده و سقوط در پرتگاه می شود

انواع گاردریل

گاردریل ها در اندازه و شکل های متفاوتی تولید می شود که هر کدام از انها را برسی می کنیم

صلب

جنس این نوع گاردریل از بتن است و به عنوان حفاظ میانی و حفظ پل از آن استفاره می کننذد نام دیگر این گاردریل ، نیوجرسی است.ارتفاع این گارد ریل از ۸۰۰mm تا ۲۳۰۰mm متغییر است.

گاردریل های صلب در سه تیپ تولید می شود.
  1. بدون پی
  2. با پی سه متری
  3. با پی یکپارچه

حفاظ های نیمه صلب

این نوع گاردریل های از انعطاف بیشتری نسبت به مدل نیوجرسی دارا است و برای تولید این نوع گارد ریل از ورق ۳ میل گالوانیزه و انواع پرویل و تیر آنه استفاده می شود که در چهار تیپ تولید و استفاده می شود.

سپر قوطی با پایه های ضعیف

سیستم سپر قوطی شکل با پایه‌های ضعیف مقاومت خود را از مقاومت کششی و خمش یک تیر با مقطع قوطی شکل به دست می‌آورد. پایه‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که به هنگام برخورد، در نزدیکی نقطه برخورد شکسته شده و نیرو را به پایه‌های مجاور منتقل نمایند تا انتقال نیرو به پایه‌ها تدریجی صورت پذیرد. وسایل نقلیه تحت پوشش این حفاظ وزنی از ۸/۰ تا ۸/۱ تن دارند. حد بالای محافظت این سیستم کاروان با وزن ۱/۲ تن است.

سپر دو موج لقه دار با پایه قوی

سیستم سپر دو موجی شکل لقمه‌دار با پایه‌های قوی لقمه‌ای که میان پایه و سپری در این سیستم قرار می‌گیرد احتمال پاره شدن وسیله نقلیه توسط پایه‌ها و احتمال پرت شدن از روی حفاظ را به حداقل می‌رساند. مانند تمام سیستم‌های با پایه‌های قوی مقاومت این سیستم از مجموع تنشهای کششی و خمشی سپری و تنشهای خمشی و برشی پایه به دست می‌آید. طراحی باید به گونه‌ای باشد که در صورتی که قدرت برخورد به حدی باشد که پایه‌های حفاظ را خم نماید، سپری پاره شده و وسیله نقلیه از میان آن عبور نماید (به جای آن که از روی آن پرت شود). این سیستم به راحتی کاروان با وزن ۱/۲ تن و با زاویه برخورد ۲۱ درجه و سرعت ۹۵ km/hr را به مسیر بازمی‌گرداند. پس از تصادم، پایه‌های قسمت آسیب دیده هنوز قادر به پاسخگویی به برخوردهای متوسط هستند و در نتیجه نیازی به تعمیرات فوری وجود ندارد.

سپر سه موج لقمه دار با پایه قوی

حفاظ با سپری ۳ موجی لقمه‌دار با پایه‌های قوی، کاملاً مشابه سیستم نوع ب بوده با این تفاوت که سپری آن ۳ موجی، صلب‌تر و پهن‌تر است که منجر به خسارت کمتر حفاظ حین برخورد می‌شود و بنابراین قابلیت پاسخگویی حفاظ به وسیله نقلیه بزرگتر بالا می‌رود. ارتفاع این نرده ۹۰۰ mm باید رعایت شود.

سپر سه موج اصلاح شده

حفاظ با سپری ۳ موجی اصلاح شده، دارای ۱ لقمه با شکل ذوزنقه است که این امکان را فراهم می‌آورد تا به هنگام برخورد، لبه پایین سپری و خود لقمه خم شوند و در نتیجه سطح سپری به هنگام برخورد هنوز عمود بر زمین باقی می‌ماند و این امر احتمال پرتاب شدن وسیله نقلیه از روی آن را کاهش می‌دهد. چنین حفاظی به راحتی برخورد یک وسیله نقلیه معمولی ۸۲۰ kg، یک اتوبوس ۹۱۰۰ kg (با زاویه ۱۵ درجه و سرعت ۹۰ km/hr) و یک اتوبوس ۱۴۵۰۰ kg (با زاویه ۱۴ درجه و سرعت ۹۷ km/hr) را تحت پوشش قرار می‌دهد. این نوع حفاظ چنان‌چه ملاحظات اقتصادی و اجرایی وجود نداشته باشد بهترین نوع حفاظ به‌شمار آمده و پس از برخورد نیز کمترین هزینه تعمیرات را بر جای می‌گذارد.

انعطاف‌پذیر 

این نوع گاردریل داری انعطاف زیادی است بصورتی که اگر با آن برخودری کنید تغییر شکل داده و نیرو حاصل از ضربه را جزب می کند.جنس این نوع گاردریل هم از فلز است که در زیر به برسی آن می پرازیم.

حفاظ سه کابلی

حفاظ ۳ کابلی  از ۳ کابل فولادی بر روی یک پایه ضعیف تشکیل می‌شود و بسته به نوعی که انتخاب می‌شود توانایی پوشش‌دهی به وسایل نقلیه ۸/۰ تا ۲ تن را دارد. گونه با پایة S شکل ۵/۸×۷۵ فلزی به طور کامل وسیله نقلیه کاروان ۱۸۰۰ kg را دوباره جهت‌دهی می‌نماید. چنان‌چه از این نوع حفاظ در قوسها استفاده شود، طراحان باید امکان تغییر شکل جانبی بیشتری از حالت عادی را در نظر بگیرند. به عنوان مرجع، حفاظ ۳ کابلی با پایه‌های S شکل ۵/۸×۵/۷ فلزی و فواصل پایه‌های ۹/۴ m برای شعاع قوسهای ۱۳۵ m به بالا قابل استفاده است.

گاردریل دو موج

سیستم سپر ۲ موجی با پایه‌های ضعیف میلگردی کاملاً مشابه سیستم کابلی دارد، در حالی که تغییر شکل جانبی آن بسیار کمتر است؛ بنابراین فضای خالی مورد نیاز پشت حفاظ به حداقل می‌رسد. این نوع حفاظ نیز توانایی پوشش‌دهی به وسایل نقلیه با وزن ۸/۰ تا ۸/۱ تن را داشته و در برخورد وسیله نقلیه ۱۸۰۰ kg با زاویة ۲۸ درجه و سرعت ۹۵ km/hr میزان تغییر شکل جانبی معادل ۲/۲ m را خواهد داشت. حد بالای سرویس‌دهی این حفاظ، وسیله نقلیه کاروان ۲۱۰۰ kg Van با زاویه برخورد ۲۴ درجه و سرعت ۹۵ km/hr است. این سیستم در عین حال به ارتفاع نصب و نیز پستی و بلندی‌های زمین حساس است و بنابراین در اجرا باید ارتفاع نصب به دقت رعایت شود.

گارد ریل سه موجی

سیستم سپر ۳ موجی با پایه‌های ضعیف کاملاً مشابه حفاظ ۲ موجی W شکل است. با این تفاوت که به دلیل عرض بیشتر سپر، محدوده وسیع‌تری از وسایل نقلیه با ارتفاع متفاوت را پوشش داده و به علاوه نسبت به تغییرات ارتفاع کمتر حساس است. به دلیل جلوگیری از پیچش سپر، این سیستم باید به تناوب از بالا و پایین به پایه‌ها قلاب شود

جنس سپر گارد ریل چیست؟

برای تولید سپر گارد ریل از ورق ۳ میل گالوانیزه استفاده می شود این ورق یا به صورت فابریک گالوانیزه است یا آن را گالوانیزه می کنند. که اگر بخواهیم از نظر کیفیت و قیمت آن را مقایسه کنیم ورق گالوانیزه فابریک بهتر و بصرفه تر است.

تست تصادف (تماشا کنید)